Zákaz vstupu k Roklanské chatě i do ostatních I. zón NPŠ, stále platí!

Autor článku:

Fotograf, publicista, novinář. Vydavatel informačního portálu ŠumavaInfo.cz, internetového magazínu Šumavské noviny.cz a cestovatelského magazínu www.nacestach-slovensko.cz. Vydavatel a správce profilů na Facebooku: "Šumava" a "Šumavské noviny".

Website: http://www.sumavainfo.cz

Přečtěte si také ...

2 komentáře

  1. Petr Ješátko napsal:

    Máte naprostou pravdu. Ovšem tady je jeden zádrhel. I do území, která byla v r.2007 vyhlášena MŽP, jako bezzásahová se prořezávali a prořezávají cesty, za účelem vjezdu terénních aut pro myslivost a tím se zpřístupňuje území určené přírodním procesům. Území, která podle Plánu péče, platného do roku 2010, měla být zařazeno do bezzásahovosti do r. 2030 , jsou devastována harvestory-tedy stroji na sklízení dříví. Informační a strážní služba se věnuje v mnoha případech jiným věcem, atd . Tohle vše návštěvníky při pohledu na národní park dostává do jednání, že je vše dovoleno. Více, jak na Šumavě v národním parku mizí divočina a tedy i úcta k přírodním procesům a jejich ochraně, naleznete na: http://www.obcanskymonitoring.cz, Rubrice Šumava, zejména v článku: Jak na Šumavě mizí divočina.

  2. Martin Hrubeš napsal:

    Je to přesně tak, jak píše pan Ješátko. Když vidím zákazy vstupu na pohodlných, mnohdy asfaltových cestách, po nichž jezdí terénní auta i náklaďáky naložené dřevem a různé traktory, říkám si: Kdo přírodě vlastně škodí? Já jako tichý pěší turista, po němž nezůstane v přírodě ani smítko, nic netrhám, nelámu, nebo různá vozidla a v nich myslivci, pracovníci NP a dřevorubci, po nichž v lese zůstávají PETky, vajgly a další „zajímavosti“ jako kusy zaolejovaných hadrů, řemenů atd.? A to nemluvím o hluku motorů, rozježděné lesní půdě, řevu pil,… Docházím k závěru, že zákazy vstupu slouží ne k tomu, aby zvířata a ptáci měli klid, ale aby ten klid měli myslivci a dřevorubci pro své způsoby využívání národních parků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *